Tarihçe | Dumankaya İnşaat

Yarım asrı aşan tecrübesi ile dönemin şartlarına ve tercihlerine uygun konut projeleri üreten Dumankaya, 90'lı yıllardan itibaren hem kent içi hem kent çevresinde gelişmekte olan yeni yerleşim birimlerinde kente kimlik katan önemli projelere imza attı.

Kent insanının doğal hayata uyumlu bölgelerde yaşama isteğini" göz önüne alarak İstanbul’un çeşitli bölgelerinde her biri farklı bir mimari anlayışa sahip, her biri yeni bir yaşam biçimi sunan projeleri ile bugüne kadar 20.000’i aşkın konutun inşasını gerçekleştirdi.

Dumankaya’nın “Kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak’’ misyonuyla değişime ve gelişime açık, müşteri odaklı, yenilikçi projelerinden, Gümüş Vadi Villaları, Dragos Drive, Yenişehir Evleri, Çekmeköy Evleri, Gizli Bahçe Konakları, Dragos Drive 34, Kelebek Vadisi Evleri Gizli Bahçe Evleri, Manzara Konakları, Trend, Akdeniz Evleri, Konsept İstanbul, Trend Ekstra, Dumankaya Minimal, Flex Ataşehir, Kartal'ın "landmark projesi" Dumankaya Vizyon, Türkiye’nin ilk üçlü kulesi Dumankaya İkon, Dumankaya Adres, Dumankaya Adres Botanik, Dumankaya Modern, Dumankaya Cadde, Dumankaya Flex Kurtköy, Adres Panorama, Dumankaya Modern Vadi, Adres Kampüs, Dumankaya Konsept Halkalı sahiplerine teslim edildi.

Dumankaya’nın, inşaatı devam eden yaşam merkezleri, Dumankaya Ritim İstanbul, Dumankaya Mozaik, Adres Sancaktepe, Dumankaya Flex Office, Hi-Fit ve Dumankaya Horizon’dır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen 5 yaşam alanı geliştirici şirketinden biri olma başarısını yakalayan Dumankaya, 2014 yılı finansal bilgileri ile Capital 500 Türkiye listesinde cirosunu en çok artıran 25 firma arasında 3. sırada yer aldı.

Dumankaya, bugün inşaat başta olmak üzere otomotiv, filo kiralama, sigorta ve PVC kapı pencere üretimi alanında hizmet veren bir şirketler topluluğuna dönüştü.