Konsept İstanbulKonsept İstanbul

Nisan 2007'de inşası başlayan Dumankaya Konsept İstanbul projesi Mayıs 2010 itibariyle tamamlandı.

İnşaat sürecinde 89.611 m2 kalıp işçiliğinin yapıldığı proje kapsamında, 314 tır ( 6.280 ton ) donatı işlendi ve 7502 mikser ( 75.013 m3 ) beton döküldü.

Duvar imalatı için toplamda 527.495 adet ytong tuğlanın kullandığı projede, şantiye tamamlanana kadar 171.243 yevmiye harcandı.

79.000 m2 büyüklüğünde alan üzerinde bulunan Konsept, radye temel, tünel kalıp sistemli betonarme bir yapıdan meydana geldi.

3 etaptan meydana gelen Konsept, 39 m2 stüdyodan, 261 m2 lik villaya kadar değişen 18 farklı daire tipinde 845 konuttan oluşuyor.

Mayıs 2010'da teslim edilen proje Mayıs 2011 itibariyle %50'den fazla değer artışı gösterdi.

Çağdaş bir semtte, çok özel bir konumda...

İstanbul'un Anadolu yakasında çağdaş şehirciliğin iyi bir örneği olarak gelişmekte olan semt: Kurtköy. Tüm alt yapı sistemlerinin tamamlandığı Kurtköy ve çevresi zemin sağlamlığı açısından da kentin depreme karşı en güvenli yerlerinden biri. Geniş bulvarlar ve düzenli kavşaklar sayesinde bölge içinde ulaşım sorunu yaşanmazken, Sahil Yolu, TEM ve E-5 gibi ana arterlerle ülkemizin en önemli karayolu ağlarına hemen bağlanılıyor. Semt sakinleri 10 dakika içinde Pendik iskelelerine ulaşarak deniz otobüsü ya da feribottan yararlanabiliyorlar. Sabiha Gökçen Havaalanı Kurtköy'ün hem gururu hem dünya ile bağlantı noktası. İstanbul Park pistiyle uluslararası üne kavuşan Kurtköy bir yandan da metropolün en önemli eğitim ve öğretim merkezlerinden biri oluyor. Koç Lisesi ve Sabancı Üniversitesi'nden sonra Alarko ve Okan Üniversiteleri de kampüslerini bu bölgede inşa etti. İstanbul'un en büyük Fuar - Kongre - Alışveriş ve Eğlence merkezi ile beş yıldızlı oteller de bu bölgede konumlanıyor.

Bir Yatırım olarak Konsept İstanbul

Kurtköy Anadolu yakasının planlı büyüyen bölgelerinden biri. Bunda en önemli neden, altyapı hizmetleri ve ulaşım yolları yapıldıktan sonra bölgenin kontrollü olarak iskana açılması. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'nın bölgeye getirdiği canlılık düşünülürse, Kurtköy ve çevresinin yakın gelecekte Ataköy ve Yeşilköy gibi bir değere sahip olacağı görülüyor.

Kurtköy'ün sağlam bir zemine sahip oluşu da, konut alanı olarak seçilmesinde önemli rol oynuyor. Havaalanına ek olarak sayıları hızla artan eğitim kurumları, bölgeye uluslararası anlamda ün kazandıran İstanbul Park pisti, yeni açılan modern hastane ve sağlık tesisi Kurtköy'ün yatırım açısından kısa sürede kazandıracak bir seçenek olduğunu da gösteriyor.